Gå til innhold Globalmeny Forsiden
Verdal profilbilde

Verdal valgstyre 12.05.2011

Møtested : Kommunestyresalen, Verdal rådhus
Dato         : 12.05.2011
Tid            : 09:00 - 09:10
Til stede   : 9 representante 

Sakliste som PDF - Protokoll som PDF
Sakliste som Word - Protokoll som Word

Sakliste
Saksnr. Sakstittel Dokumenter Vedtak
PS 04/11 Godkjenning av møteprotokoll - Protokoll
PS 05/11 Oppnevning av stemmestyrer - Kommunestyre- og fylkestingsvalget 2011 Saksframlegg
Protokoll
PS 06/11 Orienteringer - Protokoll
Oppmøte valgstyryets møte 12.05.2011
Navn Parti Funksjon Møtte Merknad
Bjørn Iversen DNA Ordfører Ja
Tomas Iver Hallem SP Varaordfører Ja
Anita Dagrun Steinkjer DNA Medlem Nei
Kristin Johanne Hildrum DNA Medlem Ja
Svein Jørgen Svensson DNA Medlem Ja
Trude Holm SP Medlem Ja
John Hermann FRP Medlem Ja
Anne Grete Valbekmo H Medlem Ja
Brita Kleven Thorsvik V Medlem Ja
Ove Morten Haugan DNA Varamedlem Ja Møtte for Anita Dagrun Stienkjer


Fra administrasjonen møtte
Navn Stilling Merknad
Jostein Grimstad Rådmann
Line Therese Ertsås Formannskapssekretær

  
 
 
 
PS 004/11 Godkjenning av møteprotokoll    Til toppen av siden

Saksprotokoll i Verdal valgstyre - 12.05.2011

BEHANDLING:
Ordfører fremmet følgende forslag til vedtak:
Protokoll fra møte 10.03.11 godkjennes.”

Ved votering ble forslaget enstemmig vedtatt.
  
 
VEDTAK:
Protokoll fra møte 10.03.11 godkjennes. 
 
 
 
 
 
PS 005/11 Oppnevning av stemmestyrer - Kommunestyre- og fylkestingsvalget 2011     Til toppen av siden

Saksprotokoll i Verdal valgstyre - 12.05.2011

BEHANDLING: 
Ved votering ble rådmannens forslag til vedtak enstemmig vedtatt.
   
 
VEDTAK: 
A. 
I henhold til delegert myndighet fra kommunestyret oppnevner valgstyret følgende stemmestyrer i forbindelse med høstens kommunestyre- og fylkestingsvalg:

  1. Sjøbygda stemmekrets
     
    Leder   :                   Anne Sissel Tiller
    Nestleder  :              Tor Bjørgvik
    Øvrige medlemmer : Torvald Okkenhaug
                                    Idar Lyngstad
                                    Randi Lykke
                                    Inger H. Jermstad Helmo
    Varamedlemmer :     Karel Krizak
                                    Turid Dalheim Haugen
     
  2. Øra stemmekrets
     
    Leder   :                    Anne Grete Wold Olsen
    Nestleder  :               Stig Arild Myhre
    Øvrige medlemmer :  John Løseth
                                    Stein Ivar Kjesbu
                                    Siv Nordås
                                    Hege Terese Nygård     
                                    Eldbjørg Holmvik
                                    Elin Wist Holmen
                                    Bjørn Lyngsmo
                                    Knut Martinus Baglo
    Varamedlemmer :     Inger Helen Aksnes Sund
                                    Rita Pedersen Holmen
                                    Pål Hofstad
     
  3. Ørmelen stemmekrets
     
    Leder   :                    Ola A. Sagvold
    Nestleder  :               Jon Sellæg
    Øvrige medlemmer :  Marn Storhaug
                                     Knut Wass
                                     Karen Olsen
                                     Anders Ellewsen Juberg
                                    Odd Sandstad
                                    Birgit Marta Rennemo
                                    Ann Kristin Sagvold Krogstad
    Varamedlemmer :     Jonny Slettedal
                                    Torill Haugmark
                                    Kristin Storhaug
     
  4. Stiklestad stemmekrets
     
    Leder   :                    Håkon Lyngsmo
    Nestleder  :               Jon Marius V. Iversen 
    Øvrige medlemmer :  Maj Iren Hallem
                                    Inger Lise Petersen 
                                    Sigrid Annbjørg Breivik
                                    Sture Schjølberg
                                    Johan Hofstad
    Varamedlemmer :     Joar Harry Aksnes
                                    Ingrid Følstad
                                    Ida Haugmark
     
  5. Volhaugen stemmekrets
     
    Leder   :                   Bård Skjørholm
    Nestleder  :               Terje Grønn
    Øvrige medlemmer :  Einar Lund
                                    Trude Haukå
                                    Inger Grethe H. Minsås
    Varamedlemmer :     Mari Benum
                                    Torun Borgen
     
  6. Leksdal stemmekrets
     
    Leder   :                    Ruth Hynne
    Nestleder  :               Hallgeir Stornes
    Øvrige medlemmer :  Gunnhild Okkenhaug Aksnes
                                     Kari Ekseth
                                     Margit Holmsberg
                                     Knut Aksnes
                                     Ola Anders Skrove
    Varamedlemmer :       Sissel Hermann
                                      Kjell Stiklestad
     
  7. Ness stemmekrets
     
    Leder   :                    Rolf Barli
    Nestleder  :               Rita Helene Eriksson
    Øvrige medlemmer :  Vigdis Sundby
                                    Anne Berit Ness
                                    Odd Arnfinn Pedersen
                                    Stein Ingar Rotmo
    Varamedlemmer :     Stein Tore Nordtømme
                                    Grete Gudding Liff
     
  8. Leirådal stemmekrets
     
    Leder   :                    Ingegerd Sivertsen
    Nestleder  :               Bjørn Steinsli
    Øvrige medlemmer :  Vigdis Grindberg
                                     Thor Bertil Granum
    Varamedlemmer :      Rolf Tømmerås
                                     Oddhild Fikse
     
  9. Vuku stemmekrets
     
    Leder   :                    Rolf Rotmo
    Nestleder  :               Hanna Vinne
    Øvrige medlemmer :  Odd Eklo
                                     Ingvor Ørdal
                                     Frode Sandvik
                                    Kirsten Kulstad Johnson
    Varamedlemmer :      Kjetil Arnstein Dillan
                                    Torunn Kvernmo Pedersen
     
  10. Ulvilla stemmekrets
     
    Leder   :                    Ingebjørg Gomo
    Nestleder   :              Pål Holmli
    Øvrige medlemmer :  Inger Lise Bragstad
                                    Per Arne Green
    Varamedlemer :        Arnstein Indahl
                                    Guri Holmli
     
  11. Helgådal stemmekrets
     
    Leder   :                   Målfrid Garli
    Nestleder  :               Ivar Nonset
    Øvrige medlemmer :  Wenche A. Bratli
                                     Kjell Ottermo
                                     Elisabeth Vollan
                                     Inge Olav Bjartan
    Varamedlemmer :     Magnus Julnes
                                    Grethe Lillian Lustad
                                    Ingunn Leirset
     
  12. Inndal stemmekrets
     
    Leder   :                   Odd Erik Årstadvold
    Nestleder  :               Liv Dahle
    Øvrige medlemmer :  Trude Buran
                                    Arvid Woll
                                    Ann Karin Høgli
    Varamedlemmer :     Audun Valstad     
                                    Anne Berit Austad
     
  13. Vinne stemmekrets
     
    Leder   :                    Knut Tveita
    Nestleder  :               Karl Buan
    Øvrige medlemmer :  Randi Holan Mæhre
                                    Andreas Røstad
                                    Tove Bakkan Brenne
                                    Rita Svarva Ness
                                    Camilla Lindalen
                                    Einar Olav Larsen
    Varamedlemmer :     Hans Ludvig Selvig
                                   Åse Smulan
                                   Arne Olav Matberg
     

B. 
Rådmannen, i samråd med valgstyrets leder, gis fullmakt til å supplere stemmestyrene ved behov.
 
 
 
 
 
PS 006/11 Orienteringer    Til toppen av siden

Saksprotokoll i Verdal valgstyre - 12.05.2011

BEHANDLING:
Valgstyrets sekretær orienterte om:

  • Valgadministrasjonssystem anskaffet.
  • Elektronisk og kretsvis opptelling av stemmene.
  • Valglistene kommer til godkjenning i møte 26. mai.
  • Valgavis – arbeidet i gang.
     






Publisert: 26.03.2009 08:29 Sist endret: 21.11.2012 08:51
Verdal kommune Postboks 24 7651 Verdal Besøksadr: Johannes Bruns gate 2
Tlf: 74 04 82 00 Faks: 74 04 82 02 E-post: postmottak@verdal.kommune.no
Åpningstid: Man-fre 09:00-15:30 Åpningstid: sentralbord 08:00-15:30 Org.nr.: 938 587 418
Nettredaktør: Ove Haugrud Ansvarlig redaktør: Jostein Grimstad Utviklet av: Sem & Stenersen Prokom AS